Skip to content

150 Delsea DrSewell, NJ 08080

Vacant Land

Last Sale Price
$893,130
Last Sale Date
Oct 11, 2016

Property Information

Block8
Lot1.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1

Building Details

Building Class---
DescriptionCOMMON AREA
Dwellings---
ZoningCI
Sq Footage---
Acreage2.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$48,057+1.4%
2017$47,378+3.3%
2016$45,883+2.3%
2015$44,865+12.9%
Property History

Property Sale

Sale
$893,130

From:

To:

DeedBook 5547, Page 253Recorded10/19/2016

Property Sale

Sale
$950,000
DeedBook 4491, Page 30

Property Sale

Sale
$700,000
DeedBook 1719, Page 65