Skip to content

123 Egg Harbor Rd Ste 204Sewell, NJ 08080

Commercial

Last Sale Price
$306,000
Last Sale Date
Nov 4, 2010

Property Information

Block8
Lot1.05
QualifierC204
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page1

Assessment

Land Value:$88,800
24%
Improvement Value:$283,200
76%
Total Assessment$372,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,760+2.9%
2024$13,373+4.7%
2023$12,771+1.5%
2022$12,577+97.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$306,000
DeedBook 4823, Page 58

Property Sale

SaleMulti
$341,500
DeedBook 4158, Page 18