Skip to content

109 Summit AveSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$169,900
Last Sale Date
Jun 17, 2005

Property Information

Block93
Lot1.05
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
DescriptionCUSTOM 1S
Dwellings1
ZoningNC
Sq Footage---
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,200
21%
Improvement Value:$121,000
79%
Total Assessment$153,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,667+2.9%
2024$5,508+4.7%
2023$5,259+1.5%
2022$5,180+6.4%
Property History

Property Sale

Sale
$169,900
DeedBook 4004, Page 231

Property Sale

SaleMulti
$96,000
DeedBook 2592, Page 13

Property Sale

SaleMulti
$85,000
DeedBook 2027, Page 120

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$10,000
DeedBook 1568, Page 32