Skip to content

110 Laurel AveSicklerville, NJ 08081

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 11, 2067

Property Information

Block93
Lot1.09
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningNC
Sq Footage---
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,800
24%
Improvement Value:$129,000
76%
Total Assessment$169,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,031+3.0%
2024$5,854+4.9%
2023$5,579+1.6%
2022$5,491+5.3%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 1120, Page 445

Property Built

Built

Year Built: 1960