Skip to content

108 Summit Ave(Block 94 Lot 1.01)Sicklerville, NJ 08081

Built 1960

Last Sale Price
$218,500
Last Sale Date
Jan 11, 2022

Property Information

Block94
Lot1.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWashington Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningNC
Sq Footage1,136
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,400
22%
Improvement Value:$143,800
78%
Total Assessment$183,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,777+2.9%
2024$6,586+9.1%
2023$6,039+1.6%
2022$5,944+3.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$218,500
Sq Ft1,136DeedBook 6648, Page 293Recorded3/22/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 1960