Skip to content

252 S Broad StWoodbury, NJ 08096

Commercial

Last Sale Price
$64,000
Last Sale Date
Jun 22, 2016

Property Information

Block107
Lot8
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM26

Building Details

Building Class---
Description2SCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,500
35%
Improvement Value:$52,000
65%
Total Assessment$80,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,873+3.7%
2024$3,735+3.2%
2023$3,621-8.3%
2022$3,950+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$64,000

From:

To:

DeedBook 5500, Page 47Recorded7/18/2016