Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
12-14 S Broad StWoodbury, NJ 08096
Commercial
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 8, 2025
Property Information
Block118.01
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM28
Building Details
Building Class---
Description2SB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage3,157
Acreage0.05
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$46,200
20%
Improvement Value:$184,800
80%
Total Assessment$231,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,863 | +3.8% |
| 2024 | $10,468 | +3.2% |
| 2023 | $10,140 | -13.5% |
| 2022 | $11,725 | +3.6% |
Property History
No events match the selected filters.