Skip to content

49 E Red Bank AveWoodbury, NJ 08096

Last Sale Date
Sep 26, 2024

Property Information

Block122
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM30

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$229,000
51%
Improvement Value:$216,000
49%
Total Assessment$445,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,942+3.7%
2024$12,482+3.2%
2023$12,100-2.0%
2022$12,350+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0