Skip to content

26 N Drexel StWoodbury, NJ 08096

Built 1939

Last Sale Date
Nov 5, 2020

Property Information

Block13
Lot1.09
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM03

Building Details

Building Class17
Description2SB1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,266
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,700
35%
Improvement Value:$86,600
65%
Total Assessment$133,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,413+3.7%
2024$6,185+3.2%
2023$5,996+2.4%
2022$5,856+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1939