Skip to content

135 N Childs StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Jul 5, 2007

Property Information

Block14.01
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM04

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,433
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,600
30%
Improvement Value:$110,600
70%
Total Assessment$157,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,563+3.7%
2024$7,294+3.2%
2023$7,071+18.9%
2022$5,945+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 4409, Page 46

Property Built

Built

Year Built: 1950