Skip to content

139 N Childs StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Date
Nov 5, 2020

Property Information

Block14.01
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM04

Building Details

Building Class17
Description1.5SBF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,590
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,600
31%
Improvement Value:$106,900
69%
Total Assessment$154,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,433+3.7%
2024$7,169+3.2%
2023$6,949+3.6%
2022$6,706+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950