Skip to content

330 E Barber AveWoodbury, NJ 08096

Church/Charitable

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Oct 27, 2000

Property Information

Block144
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM38

Building Details

Building Class---
DescriptionCHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,700
21%
Improvement Value:$513,100
79%
Total Assessment$645,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2003$3,001+7.1%
2002$2,801+1.8%
2001$2,752-4.1%
2000$2,868+11.3%
Property History

Property Sale

Sale
$115,000
DeedBook 3187, Page 348