Skip to content

30 Euclid StWoodbury, NJ 08096

Built 1910

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Aug 3, 2007

Property Information

Block145
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM39

Building Details

Building Class45
Description2SF2G
Dwellings4
Zoning---
Sq Footage3,898
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,300
15%
Improvement Value:$206,800
85%
Total Assessment$244,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,744+3.7%
2024$11,326+3.2%
2023$10,980-7.9%
2022$11,915+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$370,000
DeedBook 4424, Page 138

Property Built

Built

Year Built: 1910