Skip to content

227 Meadow LnWoodbury, NJ 08096

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 29, 1988

Property Information

Block148.02
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM40

Building Details

Building Class17
Description1SF4G RANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,541
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,000
24%
Improvement Value:$224,800
76%
Total Assessment$295,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,231+3.7%
2024$13,725+3.2%
2023$13,305-0.9%
2022$13,431+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979