Skip to content

437 E Barber Ave(Block 152.01 Lot 26)Woodbury, NJ 08096

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Feb 10, 2026

Property Information

Block152.01
Lot26
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM43

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,248
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$23,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,116+3.7%
2024$1,076+3.2%
2023$1,044+13.0%
2022$923+3.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$250,000
Sq Ft1,248DeedBook 7303, Page 96Recorded2/12/2026

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$120,000

From:

To:

DeedBook 6095, Page 213Recorded6/4/2019

Also conveyed in this deed

1 parcel