Skip to content

760 Mehorter BlvdWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 21, 1993

Property Information

Block164.01
Lot7
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM48

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage880
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,600
34%
Improvement Value:$85,300
66%
Total Assessment$128,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,201+3.7%
2024$5,981+3.2%
2023$5,798+0.4%
2022$5,777+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$52,300
DeedBook 1533, Page 1007

Property Built

Built

Year Built: 1950