Skip to content

320 Driscoll AveWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Nov 29, 2004

Property Information

Block164.04
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM48

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,422
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,600
30%
Improvement Value:$102,800
70%
Total Assessment$146,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,043+3.7%
2024$6,793+3.2%
2023$6,585+2.0%
2022$6,454+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 3893, Page 12

Property Sale

Sale
$98,000
DeedBook 3148, Page 156

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 2733, Page 113

Property Sale

Sale
$74,000
DeedBook 1723, Page 334

Property Built

Built

Year Built: 1950