Skip to content

326 Driscoll AveWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Owner
---
Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Oct 30, 2025

Property Information

Block164.04
Lot16
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM48

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,590
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,600
30%
Improvement Value:$101,700
70%
Total Assessment$145,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,990+3.7%
2024$6,742+3.2%
2023$6,536-3.7%
2022$6,785+3.5%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$195,000
Sq Ft1,590DeedBook 7267, Page 245Recorded11/18/2025

Property Sale

Sale
$150,000
Sq Ft1,590DeedBook 6425, Page 92Recorded2/19/2021

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 3991, Page 286

Property Sale

Sale
$93,000
DeedBook 1933, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 1950