Skip to content

327 Driscoll AveWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$87,500
Last Sale Date
Aug 30, 1999

Property Information

Block164.06
Lot4
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM48

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,422
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,300
32%
Improvement Value:$98,400
68%
Total Assessment$144,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,962+3.7%
2024$6,714+3.2%
2023$6,509+3.0%
2022$6,321+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$87,500
DeedBook 3035, Page 133

Property Sale

Sale
$63,000
DeedBook 1590, Page 161

Property Built

Built

Year Built: 1950