Skip to content

335 Driscoll AveWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
May 27, 2021

Property Information

Block164.06
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM48

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,518
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,400
25%
Improvement Value:$130,200
75%
Total Assessment$173,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,352+3.7%
2024$8,055+19.9%
2023$6,716-7.5%
2022$7,264+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$260,000
Sq Ft1,518DeedBook 6485, Page 172Recorded6/4/2021

Property Sale

Sale
$157,000

From:

To:

Sq Ft1,518DeedBook 5569, Page 259Recorded12/7/2016

Property Sale

Sale
$159,600
DeedBook 3820, Page 93

Property Sale

Sale
$102,000
DeedBook 2964, Page 215

Property Built

Built

Year Built: 1950