Skip to content

439 Queen StWoodbury, NJ 08096

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 29, 1987

Property Information

Block16
Lot2.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM05

Building Details

Building Class17
Description1.5SCBS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,433
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,500
29%
Improvement Value:$104,100
71%
Total Assessment$146,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,053+3.7%
2024$6,802+3.2%
2023$6,594+11.7%
2022$5,901+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930