Skip to content

27 N Warren StWoodbury, NJ 08096

Built 1925

Owner
---
Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Aug 28, 2025

Property Information

Block181
Lot2.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM57

Building Details

Building Class17
Description2SBF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,978
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,600
29%
Improvement Value:$125,900
71%
Total Assessment$177,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,540+3.7%
2024$8,236+3.2%
2023$7,984-5.5%
2022$8,449+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$330,000
Sq Ft1,978DeedBook 7232, Page 246Recorded9/8/2025

Property Built

Built

Year Built: 1925