Skip to content

341 Queen StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$90,000
Last Sale Date
Apr 30, 1992

Property Information

Block19
Lot2.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM05

Building Details

Building Class17
Description1SCBS1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,180
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,200
33%
Improvement Value:$89,800
67%
Total Assessment$134,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,447+3.7%
2024$6,218+3.2%
2023$6,027+11.5%
2022$5,407+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 2194, Page 56

Property Sale

Sale
$35,500
DeedBook 1416, Page 773

Property Built

Built

Year Built: 1950