Skip to content

347 Queen StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$87,000
Last Sale Date
Jan 12, 2001

Property Information

Block19
Lot2.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM05

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,655
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,200
33%
Improvement Value:$89,800
67%
Total Assessment$134,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,447+3.7%
2024$6,218+3.2%
2023$6,027-10.4%
2022$6,726+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$87,000
DeedBook 3220, Page 171

Property Sale

Sale
$75,000
DeedBook 2925, Page 314

Property Sale

Sale
$78,900
DeedBook 1842, Page 215

Property Built

Built

Year Built: 1950