Skip to content

334 Queen StWoodbury, NJ 08096

Built 1930

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 2025

Property Information

Block20
Lot1.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM05

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,824
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,500
29%
Improvement Value:$114,800
71%
Total Assessment$162,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,808+3.7%
2024$7,531+3.2%
2023$7,300+5.4%
2022$6,928+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1930