Skip to content

S Girard StWoodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$25,500
Last Sale Date
Jul 25, 1997

Property Information

Block22
Lot2.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM06

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$27,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,309+3.7%
2024$1,262+3.2%
2023$1,223-35.6%
2022$1,901+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$25,500
DeedBook 2788, Page 91