Skip to content

334 High StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Jan 31, 1992

Property Information

Block27
Lot4.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM06

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,484
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,100
29%
Improvement Value:$109,400
71%
Total Assessment$154,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,433+3.7%
2024$7,169+3.2%
2023$6,949+0.3%
2022$6,928+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$120,000
DeedBook 2170, Page 132

Property Built

Built

Year Built: 1950