Skip to content

335 Myrtle AveWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Feb 12, 1999

Property Information

Block27
Lot6.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM06

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,918
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,500
29%
Improvement Value:$115,700
71%
Total Assessment$162,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,803+3.7%
2024$7,526+3.2%
2023$7,296+5.3%
2022$6,928+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 2966, Page 236

Property Built

Built

Year Built: 1960