Skip to content

426 Harding StWoodbury, NJ 08096

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 8, 2017

Property Information

Block30.01
Lot22
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM07

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,807
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$56,100
32%
Improvement Value:$119,300
68%
Total Assessment$175,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,438+3.7%
2024$8,139+3.2%
2023$7,889-1.2%
2022$7,985+3.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$188,000

From:

To:

Sq Ft1,807DeedBook 5135, Page 287Recorded11/12/2013

Property Sale

Sale
$113,500
DeedBook 1790, Page 310

Property Built

Built

Year Built: 1960