Skip to content

413 Harding StWoodbury, NJ 08096

Built 2017

Last Sale Price
$262,666
Last Sale Date
Nov 23, 2016

Property Information

Block31
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM07

Building Details

Building Class17
Description2SF1G COLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,650
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,200
23%
Improvement Value:$171,500
77%
Total Assessment$222,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,714+3.7%
2024$10,333+3.2%
2023$10,017+3.4%
2022$9,688+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2017

Property Sale

Sale
$262,666

From:

To:

DeedBook 5565, Page 337Recorded11/29/2016

Property Sale

Sale
$29,000
DeedBook 4822, Page 204