Skip to content

228 Logan StWoodbury, NJ 08096

Built 2017

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2003

Property Information

Block36
Lot2.09
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM09

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,496
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,100
27%
Improvement Value:$125,700
73%
Total Assessment$172,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,313+3.7%
2024$8,018+3.2%
2023$7,773+4.8%
2022$7,417+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2017