Skip to content

224 Queen StWoodbury, NJ 08096

Built 1905

Last Sale Price
$81,900
Last Sale Date
Dec 18, 1987

Property Information

Block38
Lot5.02
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM09

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,674
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,000
27%
Improvement Value:$125,700
73%
Total Assessment$172,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,309+3.7%
2024$8,013+3.2%
2023$7,768+12.7%
2022$6,893+3.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$81,900
DeedBook 160, Page 328

Property Built

Built

Year Built: 1905