Skip to content

351 S Jackson StWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 14, 2006

Property Information

Block38
Lot5.03
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM09

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,178
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,500
21%
Improvement Value:$131,800
79%
Total Assessment$167,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,049+3.7%
2024$7,763+3.2%
2023$7,525-3.1%
2022$7,767+3.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$150,900
DeedBook 3457, Page 22

Property Sale

Sale
$94,000
DeedBook 2770, Page 284

Property Built

Built

Year Built: 1950