Skip to content

33 N Warner StWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 11, 2005

Property Information

Block48
Lot13
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM11

Building Details

Building Class17
Description2SSF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,960
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,900
24%
Improvement Value:$151,700
76%
Total Assessment$199,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,603+3.7%
2024$9,261+3.2%
2023$8,978-0.3%
2022$9,002+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$159,900
DeedBook 3570, Page 10

Property Built

Built

Year Built: 1920