Skip to content

363 Morris StWoodbury, NJ 08096

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 14, 2022

Property Information

Block56
Lot2.05
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM14

Building Details

Building Class28
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,104
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,000
31%
Improvement Value:$75,200
69%
Total Assessment$109,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,254+3.7%
2024$5,067+14.6%
2023$4,422-1.9%
2022$4,508+3.5%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$130,000
Sq Ft1,104DeedBook 6534, Page 17Recorded8/23/2021

Property Sale

Sale
$62,500
DeedBook 2665, Page 93

Property Sale

Sale
$32,000
DeedBook 1434, Page 673

Property Built

Built

Year Built: 1970