Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
439 Mantua AveWoodbury, NJ 08096
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 12, 2016
Property Information
Block62
Lot4.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM14
Building Details
Building Class---
DescriptionWOODBURY NISSAN
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,408
Acreage1.55
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$309,600
23%
Improvement Value:$1,020,300
77%
Total Assessment$1,329,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $63,981 | +3.7% |
| 2024 | $61,707 | +3.2% |
| 2023 | $59,819 | -8.8% |
| 2022 | $65,557 | +3.5% |
Property History
No events match the selected filters.