Skip to content

57 W Centre StWoodbury, NJ 08096

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Apr 26, 2017

Property Information

Block75.01
Lot28
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM18

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,860
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,000
19%
Improvement Value:$140,000
81%
Total Assessment$173,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,323+3.7%
2024$8,027+6.6%
2023$7,530+5.1%
2022$7,165+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 5645, Page 118