Skip to content

58 W Barber AveWoodbury, NJ 08096

Commercial

Last Sale Price
$197,253
Last Sale Date
Oct 23, 2006

Property Information

Block75.01
Lot36
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM18

Building Details

Building Class---
Description1SBCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,500
25%
Improvement Value:$133,500
75%
Total Assessment$179,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,612+3.7%
2024$8,306+3.2%
2023$8,051-26.6%
2022$10,972+3.5%
Property History

Property Sale

Sale
$197,253
DeedBook 4296, Page 306