Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1047 N Broad StWoodbury, NJ 08096
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 2, 1985
Property Information
Block91.02
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM22
Building Details
Building Class---
Description2SM, 1SCB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.8
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$243,300
35%
Improvement Value:$459,700
65%
Total Assessment$703,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $33,821 | +3.7% |
| 2024 | $32,619 | +3.2% |
| 2023 | $31,621 | -8.5% |
| 2022 | $34,566 | +3.5% |
Property History
No events match the selected filters.