Skip to content

23-25 Stuart StWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 8, 2005

Property Information

Block95.01
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM24

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,014
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,100
29%
Improvement Value:$82,200
71%
Total Assessment$115,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,547+3.7%
2024$5,350+3.2%
2023$5,186-3.8%
2022$5,392+3.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$37,500
DeedBook 1530, Page 640

Property Built

Built

Year Built: 1920