Skip to content

580 Naomi AveWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 7, 2023

Property Information

Block95
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM24

Building Details

Building Class45
Description1SCB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,044
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,000
20%
Improvement Value:$108,000
80%
Total Assessment$135,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,495+3.7%
2024$6,264+3.2%
2023$6,072-17.4%
2022$7,348+3.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$46,000

From:

To:

Sq Ft2,016DeedBook 5675, Page 70Recorded6/20/2017

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 4152, Page 10

Property Built

Built

Year Built: 1950