Skip to content

32 Stuart StWoodbury, NJ 08096

Built 1920

Owner
---
Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Oct 16, 2024

Property Information

Block97.01
Lot14
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM24

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage668
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,200
42%
Improvement Value:$47,800
58%
Total Assessment$83,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,743+3.9%
2024$3,601+3.4%
2023$3,483+0.9%
2022$3,454+3.7%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000
Sq Ft668DeedBook 7095, Page 103Recorded11/19/2024

Property Sale

Sale
$10,900
DeedBook 1254, Page 944

Property Built

Built

Year Built: 1920