Skip to content

36 Stuart StWoodbury, NJ 08096

Church/Charitable

Last Sale Price
$12,500
Last Sale Date
Jun 28, 2016

Property Information

Block97.01
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityWoodbury City
Tax Map PageM24

Building Details

Building Class---
DescriptionPATIO
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$19,900
83%
Improvement Value:$4,100
17%
Total Assessment$24,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$1,341+2.3%
2020$1,311+1.7%
2019$1,289+1.4%
2018$1,271+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$12,500

From:

To:

DeedBook 5492, Page 88Recorded7/1/2016