Skip to content

46 W 36th StBayonne, NJ 07002

Built 2023

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 26, 2021

Property Information

Block126
Lot37.02

Dwellings---
ZoningR-2
Sq Footage3,304
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$189,500
26%
Improvement Value:$553,500
74%
Total Assessment$743,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,893+4.2%
2024$21,008+201.7%
2023$6,964
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2023