Skip to content

766-768 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 2004

Last Sale Date
May 22, 2024

Property Information

Block132
Lot51.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description5S-C-O-16U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage20,000
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$387,500
14%
Improvement Value:$2,303,700
86%
Total Assessment$2,691,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$75,246+4.2%
2024$72,205+2.7%
2023$70,294+1.8%
2022$69,056+6.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2004