Skip to content

16 Willow StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 2020

Property Information

Block147
Lot41
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,518
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,600
50%
Improvement Value:$165,700
50%
Total Assessment$331,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,263+4.2%
2024$8,889+2.7%
2023$8,654+1.8%
2022$8,501-1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920