Skip to content

10 Willow StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 23, 2015

Property Information

Block147
Lot44
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,295
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,300
38%
Improvement Value:$257,000
62%
Total Assessment$414,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,584+4.2%
2024$11,116+2.7%
2023$10,822+1.8%
2022$10,631-9.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$291,000
DeedBook 8995, Page 998

Property Sale

Sale
$291,000

From:

To:

Sq Ft2,295DeedBook 8835, Page 995NU CodeEstate / executor (10)Recorded3/2/2012

Property Built

Built

Year Built: 1920