Skip to content

3 Centre LaBayonne, NJ 07002

Built 1968

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 29, 2025

Property Information

Block149
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,616
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$192,500
37%
Improvement Value:$321,100
63%
Total Assessment$513,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,860+4.4%
2024$13,280+2.8%
2023$12,915+1.9%
2022$12,679-10.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968