Skip to content

425-427 Avenue EBayonne, NJ 07002

Vacant Land

Last Sale Price
$76,000,000
Last Sale Date
Aug 10, 2020

Property Information

Block159
Lot15

Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$235,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$235,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,579+4.2%
2024$6,313+2.7%
2023$6,146+1.8%
2022$6,038-21.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$76,000,000
DeedBook 9507, Page 267Recorded9/11/2020

Property Sale

Sale
$58,000,000
DeedBook 8776, Page 600

Property Sale

Sale
$790,000
DeedBook 8682, Page 599