Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
699-701 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 21, 2024
Property Information
Block169
Lot16.01
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
DescriptionB-C-F-2U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,468
Acreage---
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$246,500
31%
Improvement Value:$557,400
69%
Total Assessment$803,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $22,477 | +4.2% |
| 2024 | $21,569 | +2.7% |
| 2023 | $20,998 | +1.8% |
| 2022 | $20,628 | -4.4% |
Property History
No events match the selected filters.